Vyhodnotenie LOM 2014/2015

Autor: Andrej Levák / štvrtok, 05 február 2015 / Kategória: Sezóna 2014/2015

Športovci v Dolnom Ohaji opäť využili zimnú futbalovú prestávku v podobe tradičnej halovej ligy pod názvom Liga Ohajských Majstrov /LOM/.

Obecný športový klub v Dolnom Ohaji v spolupráci s obcou organizovali počas troch mesiacov už 4. ročník tohto športového podujatia, ktoré sa odohrávalo v telocvični ZŠ Juraja Holčeka. Do boja o putovný pohár starostu obce sa pustilo 8 mužstiev: FC Santos, Valec Team, Vladap Team, AT SLZA, AK Mladá Krv, FC Lazaret a pozvanie prijali i Flamengo z Hulu a Bežci z Úľan nad Žitavou.

Práve táto liga je spestrením zimnej futbalovej prestávky, kde sa zúčastňujú nielen mladí chalani, ale aj starší hráči. Dokonca tento ročník nastupovala za FC Lazaret i mladá študentka a futbalistka Paťka Melišková.

V 14. kolách sa odohralo množstvo kvalitných zápasov, občas aj s prekvapivými výsledkami. Hralo sa systémom každý s každým dva krát. Až do posledného kola sa bojovalo o pohárové umiestnenia.

Nakoniec sa prvenstvo podarilo vybojovať mužstvu Flamengo, druhé miesto obsadil Valec Team a tretí sa umiestnili hráči AT SLZA. Po odohratí posledného kola sa dňa 31. januára 2015 v sále kultúrneho domu v Dolnom Ohaji konalo slávnostné vyhodnotenie ligy a odovzdávanie pohárov pre najlepšie tri mužstvá. Najlepšie mužstvo prebralo i putovný pohár starostu obce ktorý sa počas celého roka nachádza v telocvični základnej školy. Po oficiálnej časti bolo pre zúčastnené mužstvá prichystané občerstvenie a zábava do skorého rána.

My organizátori už teraz rozmýšľame nad prípravou ďalšieho ročníka a možnosťami ako vylepšiť toto úspešné športové podujatie v Dolnom Ohaji.

HORE